Gorący 1 KJS w Ostrowie

Rozpoczęło się jak to zwykle w rajdach - napój energetyzujący, sprawdzenie sprawności auta, dywagacje o typie opon, które trzeba założyć. Po prostu nuda. Ale była to tylko zapowiedź tego co miało wydarzyć się za chwilę. Przecież rajdowcy z WRC Pleszew mieli za zadanie pokazać się z jak najlepszej strony u swoich sąsiadów z Ostrowa Wielkopolskiego. Można było zauważyć, że pozorna nuda to jednak lekka nutka stresu i element taktyki.
Do startu stanęło 9 pleszewskich załóg. Imprezę rozpoczął bardzo widowiskowy prolog na stadionie żużlowym, gdzie rajdowcy mieli okazję porównać swoje umiejętności z motocyklem speedwayowym. Największe brawa otrzymali nasi zawodnicy Łukasz Borowski oraz Adam Walczak, jadący autami BMW M3 oraz BMW przygotowanym do driftu. Zelektryzowali oni blisko tysięczną widownię zebraną na stadionie pokazując rewelacyjną jazdę pełnymi poślizgami.
Niedziela to drugi dzień zmagań na 12tu bardzo wymagających odcinkach specjalnych, które mocno dały się we znaki nie tylko naszym zawodnikom. Mieliśmy jedno dachowanie, jeden pożar auta, urwane koło oraz kilka pomyłek trasy, które skutkowały dużymi stratami czasowymi. Ale mimo to daliśmy radę. Czterech reprezentantów naszego teamu stanęło na pudle odbierając trofea, które po tak zaciętej walce były naprawdę cenne.
Gratulujemy organizatorom rewelacyjnej imprezy i życzymy aby kolejne były jeszcze lepsze.
Galerie zdjęć z imprezy:
Pierwsza Galeria
Galeria z prologu - Adam Garyantesiewicz
Galeria z KJS'u - Adam Garyantesiewicz
Galeria z drugiego dnia Rajdu
| KIEROWCA | PILOT | AUTO | WYNIK | KLASA |
| Michał Kulesza | Damian Kardas | Fiat 126 | 1 miejsce | I do 903 cm3 |
| Mariusz Szwedziak | Marcin Wrzeszczyński | Peugeot 306 | 2 miejsce | IV do 2000 cm3 |
| Janusz Włodarczyk | Łukasz Biadała | Honda CRX | 3 miejsce | III do 1600 cm3 |
| Marcin Biadała | Leszek Hadryś | Subaru Impreza | 2 miejsce | V powyżej 2000 cm3 |
| Maciej Jakubowski | Karol Szymański | Suzuki Swift | 9 miejsce | II do 1400 cm3 |
| Krystian Woźny | Dawid Piotrowski | Honda CRX | urwane koło | III do 1600 cm3 |
| Łukasz Borowski | Jakub Majecki | BMW M3 | wycofanie | V powyżej 2000 cm3 |
| Adam Walczak | —————— | BMW 325 i | Tylko prolog | V powyżej 2000 cm3 |
| Damian Szwedziak | Dawid Pływacz | Peugeot 205 | awaria | II do 1400 cm3 |
Zobacz także
-
KWI182011
Gorący 1 KJS w Ostrowie
-
KWI182011
1 Eliminacja Pucharu Rallyland’u
-
KWI182011
Rusza Rallyland - WRC Pleszew do boju!
-
KWI182011
III Runda SuperOesu – Cento dla Mariusza
-
KWI182011
Najlepsza Impreza Roku
